Valentýnské dárky

Valentýn, svátek zamilovaných, se blíží a Vy si stále lámete hlavu čím potěšit svůj protějšek? Díky zážitkům můžete být opravdu originální.

Darujte romantický zážitek, například „Romantickou večeři pro dva“ nebo dopřejte svému protějšku něco netradičního. Můžeme doporučit „Čokoládové nebo chmelové lázně“. Dárky k Valentýnu jsou příležitostí příjemně potěšit milovanou osobu.

 

Valentýnské dárky

Přemýšlíte nad dárky pro svoji lásku? Vsadíte na klasiku v podobě Valentýnského přání, květiny a něčeho sladkého? Nebo chcete něco originálního a nezapomenutelného? Vsadíme se, že všichni z vás se dávno rozhodli pro druhou možnost, a to je také důvod, proč jste nás našli. Máme pro vás originální Valentýnské dárky pro muže, dárky k Valentýnu pro ženy, nebo Valentýnské dárky pro dva. Každý si vybere.

Kdy je Valentýn

Svatý Valentýn je každoročně 14. února v den, kdy má svátek Valentýn. Proč tomu tak je, se dočtete v odstavci o historii Valentýna. Někteří tvrdí, že jde o marketingový tah amerických obchodníků, kteří tak chtěli vyplnit hluché místo v tržbách v období mezi koncem roku a začátkem jara. Ať už je to jak chce, nezáleží na tom kdy je Valentýn, ale co znamená a symbolizuje.

Valentýn a jeho historie

Svatý Valentýn - svátek zamilovaných je každoročně 14.února a u nás v České republice jej známe až od dob po pádu totalitního režimu po roce 1989.

Křesťanská legenda říká, že císař Claudius II., který byl posedlí válkami, měl nouzi o vojáky, protože muži neradi vstupovali do armády. Císař se domníval, že důvodem je nelibost opouštět rodiny a manželky, proto zakázal svatby i zasnoubení. Jeden z římských knězů Valentýn Claudiův příkaz neuposlechl a tajně zamilované páry oddával. Netrvalo dlouho a císař se toto dozvěděl. Valentýn byl odsouzen k smrti a 14. února roku 296 n.l. přišel o hlavu. Před popravou napsal milostný dopis jedné ženě, tak vznikla Valentýnská přání.

Pohanská legenda říká, že Valentýn byl ctnostný, počestný a moudrý člověk. Císař se o takto moudrém člověku doslechl a pozval jej k sobě. Protože byl Valentýn křesťan, nemohl se stát císařovým přítelem. Protože měl císař pro Valentýna slabost, požádal městského prefekta Astoriuse, aby na něj dal pozor a vzal jej na čas do svého domu. Tak se i stalo. Valentýn se v domě Astoriuse seznámil s jeho dcerou. Ta byla nevidomá a velice krásná. Astorius poprosil Valentýna, jestli by se mohl modlit za dceřin zrak. Valentýn v sílu modliteb věřil a za vrácení zraku pro dívku, kterou si zamiloval, se modlil. Stal se zázrak a její zrak se vrátil. O zázračném uzdravení se dozvěděl celý Řím. Odpůrci křesťanství odmítli zázraku uvěřit a Valentýna unesli za město, kde mu usekli hlavu. Poté byl Valentýn prohlášen za svatého a stal se patronem věrných a zamilovaných. Sv. Valentýn je opatrovníkem čisté lásky.

Tipy na dárky k Valentýnu

Vymýšlet každý rok Valentýnské dárky tak, aby byli originální, netradiční, nezapomenutelné a představovali něco úžasného, je určitě nelehký úkol. Jsme tu od toho, abychom vám v tom pomohli. Dárky k Valentýnu mohou mít mnoho podob. Jednou z nich je něco, nač obdarovaný bude dlouho vzpomínat, nebo možná nikdy nezapomene. U nás si vyberete Valentýnské dárky pro muže, dárky k Valentýnu pro ženy, nebo Valentýnské dárky pro dva. Máme dárky k Valentýnu pro všechny. Oslavte Valentýna originálně, vyberte si jeden ze zážitků a možná svému milovanému splníte sen. Máme pro Vás pár tipů.

Valentýnské dárky pro muže

Někdo říká, že vybrat dárek pro muže je nadlidský úkol. U nás tomu tak není a vybrat dárek k Valentýnu pro muže je tak jednoduché, jako kliknutí myši nebo stisknutí klávesnice. Když se podíváte do kategorie Dárky pro muže, najdete nespočet zážitků, které ocení každý muž. Mezi nejoblíbenější patří Hummer jízda, Pivní lázně, nebo některý z adrenalinových zážitků. Každý zážitek z této kategorie bude pro vašeho miláčka překvapení, radost a výzva. Přesně to, co jste hledala. Splňte svému muži sen a vyberte mu jeden ze zážitků.

Dárky k Valentýnu pro ženy

Ženy jsou náročné a ne vždy se s vybraným dárkem muži zavděčí. To ale neplatí, pokud vyberete u nás. V kategorii Dárky pro ženy, najdete nespočet tipů na dárky nejen k Valentýnu. Která žena by neocenila čokoládovou masáž, lázeň královny Kleopatry, drbání, atd. Pokud je vaše milovaná nastávající maminkou, určitě vyberte například luxusní den pro nastávající maminky, masáž pro těhotné ženy, pillates pro těhulky, atd..

Valentýnské dárky pro dva

Zážitky ve dvou jsou velice oblíbenou kategorií a najdete zde vybrané a zaručeně fungující zážitky ať už romantické, adrenalinové, nebo relaxační. Z vlastních zkušeností můžeme doporučit víkend pro dva v Jizerkách, adrenalinový den Šumava, nebo pivní lázně.

Valentýnské přání

Ke každému ze zážitků dostanete průvodní dopis, který je adresován přímo osobě, kterou určíte. Takovéto Valentýnské přání je uloženo ve stylové krabičce červené barvy a převázané stuhou v barvě slonové kosti. Stuha jde sundat bez poškození, takže když si vzpomenete, můžete do krabičky kdykoliv něco přidat.

Valentýnský víkend

Nemusíte plánovat víkend v Paříži, popřípadě večeři v nejluxusnější restauraci, aby jste udělali dojem, nebo se zavděčili. Vsaďte na romantické překvapení, prožijte Valentýnský víkend ve dvou. Vyberte si některý ze zážitků, při kterých vás čekají nejen Valentýnské pobyty a Valentýnská noc. Valentýnský víkend můžete absolvovat relaxačně v podobě některé z lázeňských procedur, jako jsou pivní lázně pro dva, nebo něco klidnějšího, jako noc v oblacích. Pro ty z vás, kteří mají rádi aktivnější přístup, máme například víkend s golfem, víkend na jachtě, nebo víkend s vařením piva.

Valentýnská večeře

Možná bude stačit objednat něco z restaurace a doma to pak doladit lístečky z růží a světlem svíček. Možná nepotřebujete soukromí a upřednostníte přímo večeři v restauraci. Ti z vás, kteří mají odvahu, vyzkouší něco uvařit vlastnoručně a kromě Valentýnské večeře připraví i tabuli ke stolování. Pro každého z vás máme něco. Romantiku v restauraci najdete při večeři v klášterním pivovaru. Kdo hledá inspiraci a chce se něco přiučit v kuchyni, určitě by měl absolvovat kurzy vaření se slavnými šéfkuchaři. Ať už vyberete cokoliv, věříme, že snaha bude patřičně oceněna.

Nám nezbývá nic než popřát, abyste si svůj den svatého Valentýna užili s člověkem, který je Vám nejbližší a aby se vám podařilo překvapit a udělat den zamilovaných nezapomenutelným.

 

Nejnovější články

Dárky k Valentýnu

Máme pro vás skvělé tipy na dárky k Valentýnu! Věnujte své lásce originální dárek v podobě zážitku. Zážitkové dárky k Valentýnu jsou vhodné pro muže i ženy každého věku. Vyberte si z nabídky zážitků po celé České republice a věnujte něco opravdu z lásky.

celý článek

Valentýnský víkend pro dva

Blíží se svátek sv. Valentýna a vy stále marně přemýšlíte, jakým dárkem svého partnera překvapit? Valentýnské víkendy pro dva z naší nabídky jsou ideálním dárkem.celý článek

Historie sv. Valentýna

Svátek sv. Valentýna se v našich končinách těší stále větší oblibě. Zejména mladí lidé využívají tohoto dne k tomu, aby svým láskám sdělili důvod, proč jsou zrovna oni těmi vyvolenými, kteří zaujímají v jejich srdcích to největší místo. Odkud se ale vzala dnešní podoba tohoto svátku a co zapříčinilo jeho vznik?celý článek

Valentýnské dárky jako pobyty pro dva

Svátek sv. Valentýna je svátkem všech zamilovaných a k tomuto svátku již neodmyslitelně patří rozdávání nejrůznějších dárků, kterými se darující snaží prokázat svou lásku. Darujte pobyt pro dva!celý článek

Valentýnské dárky pro muže

Valentýn je svátkem zamilovaných a tak i dárky k tomuto svátku by měli mít nádech romantiky a náklonnosti k partnerovi. Máte pravdu, když si myslíte, že vybrat Valentýnské dárky pro muže je složitější.celý článek

Valentýnské dárky od agentury na zážitky

Velká nabídka zážitků vhodných jako valentýnské dárky. Darujte zážitky v podobě společných masáží, romantické večeře nebo valentýnského víkendu pro dva.celý článek

Proč si vybrat Esennce.cz?

  • Pětinásobný vítěz soutěže ShopRoku v kategorii Dárky a zážitky.
  • Jsme přední agentura na zážitky v ČR s 14ti letou tradicí (založeno 2007).
  • Máme desetitisíce spokojených zákazníků po celé ČR (nahlédněte do referencí)
  • Stále se ptáme, zda lze něco vylepšit. Pokud ano, uděláme to.
  • Nabízíme zážitkové dárky všech druhů a cenových kategorií.
  • Jako 1. zážitková firma jsme získali certifikát kvality APEK.