0

Baristický kurz

Nechte se zasvětit do tajů přípravy lahodné kávy, baristický kurz vás přesvědčí o tom, že připravit dobrou kávu je umění. Poukaz na kurz kávy je skvělý dárek. Obdarujte jím své blízké, o kterých víte, že jsou milovníky tohoto lahodného nápoje.

Staňte se odborníkem na kávu

Poznáte rozdíl mezi espressem a ristrettem? Co patří do irské a co do libanonské kávy? Víte, kolik druhů kávovníku se na světě pěstuje? To vše a mnohem více se dozvíte, když se přihlásíte na kurz vaření kávy.

Doby, kdy byl k dostání jen jeden druh kávy a příprava znamenala zalití lžičky kávy vařící vodou do podoby tzv. „turka“, jdou nenávratně pryč. Dnes je nabídka kávy v obchodech i kavárnách tak široká, že se v ní laik téměř nevyzná. Škola kávy je určena všem, kteří se chtějí o kávě a její přípravě naučit co možná nejvíce. Baristický kurz může absolvovat každý, jedinou podmínkou je láska ke kávě.


Kdo vede kávové kurzy

Celým školením kávy vás provede zkušený lektor a barista. Kurz je rozdělen na kratší teoretickou a delší praktickou část, kdy se naučíte správně připravovat espresso i kávové speciality. Školit vás budou odborníci na slovo vzatí, lektoři i baristé jsou špičkově vyškoleni a mají spoustu zkušeností z oboru ze zahraničních škol a pracovních stáží. Po skončení kurzu obdrží každý účastník certifikát o absolvování.

Baristický kurz Praha

Kurz kávy Universita del Caffe je špičkový baristický kurz určen všem – laikům i odborníkům. Projekt navazuje na školu Universitá del Caffé Trieste, která byla v Itálii otevřena v roce 2009 pod záštitou světového výrobce kvalitní kávy illy.