0

Kurz bezpečné jízdy Praha

Kurzy bezpečné jízdy jsou užitečnou zkušeností a dárkem pro každého řidiče. Je to zážitek, který může zabránit autonehodě a zachránit tak lidské životy. Absolvujte nebo věnujte jako dárek kurz bezpečné jízdy. Praha zatím takovou možnost nenabízí, ale v blízké Příbrami je kurz otevřen.

Kurz bezpečné jízdy Praha

Poptávka po těchto kurzech poslední dobou narůstá a není se čemu divit - je to zážitek vhodný pro každého, kdo usedá za volant. Ať už jde o začínajícího nebo zkušeného řidiče. Začátečník si vyzkouší téměř všechny situace, ke kterým může na silnici dojít, a profesionálové si osvěží teorii a otestují své vlastní reakce během krizových momentů.

Jedním z často vyhledávaných školení pro řidiče je právě kurz bezpečné jízdy Praha, který však zatím v Praze absolvovat nelze, přestože je v Praze několik vhodných lokalit - například ve Kbelích, v Letňanech nebo na Strahově. V České republice je momentálně možné absolvovat kurz bezpečné jízdy například v Mostě, ve Vysokém Mýtu, v Sosnové nebo v Příbrami, která je od Prahy vzdálená necelých 50 km.

Co vás čeká

Kurzy bezpečné jízdy jsou obvykle celodenní a složené ze dvou částí. V teoretické si účastníci školení připomenou základní techniky jízdy a fyzikální zákonitosti - zjistí, jaké jsou brzdné a reakční dráhy, jak na vůz působí odstředivé síly a profesionální instruktor účastníkům také řekne, jak se správně zachovat během nepříjemných momentů. Řidiči se dozvědí, jaké všechny druhy smyku by je na silnici mohly potkat, a jak se s nimi vypořádat. A pak si tyto situace, o kterých se v teoretické části naučili, vyzkouší na vlastní kůži.

Praktická část kurzu se odehrává na cvičištích, jejichž vybavení se liší podle zvoleného kurzu. Většinou jsou vybavena několika druhy kluzných ploch, měřiči rychlosti a příčnými vodními bariérami nebo aquaplaning drahami. Takže si účastníci vyzkouší různé druhy brzdných a výhybných manévrů, smyků nebo například také slalom.

Kurz bezpečné jízdy Praha by uvítalo množství řidičů z Prahy i z jejího okolí, ale momentálně jim nezbývá nic jiného, než se zúčastnit jedné z již existujících škol smyku - například kurzu bezpečné jízdy v blízké Příbrami nebo v Sosnové.