0

Lákají vás adrenalinové sporty?

Venku už je krásně teplo a ve vzduchu je cítit léto. Neseďte ve svém volném čase jen doma u televize a nebo u internetu. Pokud máte možnost, vyrazte ven na procházku, zaběhat si a nebo na kolo. A pokud vás tyto aktivity už nudí, zkuste něco neobvyklého!

Co třeba zkusit jachting? Svou historii má až v 17. století, kdy se v Nizozemí začaly pořádat první soutěže plachetních lodí. Dnes je jachting v České republice rozšířeným a oblíbeným sportem. Tak proč ho nevyzkoušet? Vyzkoušejte kurz den na jachtě pro dva. Možná se vám jachting tak zalíbí, že se stane vaším novým koníčkem a nebo dokonce životním stylem. A kdo ví, třeba jednoho dne přeplujete Atlantik.

Zkuste kite, svezete se po vodě i na suchu


Pro sportovce, kteří mají rádi svojí denní dávku adrenalinu, je tu kite! Jde o jízdu na speciálním prkně při využití tažného draka. Toho si nejlépe představíte jako padák a nebo křídlo pro paragliding. Kite má mnoho modifikací jako kitesurfing, tažení po vodě, snowkiting, tažení po sněhu, a nebo landkiting, tažení po zemi. Nutným vybavením pro tento sport je přilba a protinárazová vesta.

Tandemový seskok - velká dávka adrenalinu

Největší adrenalinový zážitek, který můžete prožít na mnoha místech naší vlasti. Neváhejte a vyzkoušejte tandemový seskok padákem z výšky 4000 metrů.

Skočit si z mostu? Jedině na laně!


Klasikou všech adrenalinových sportů je jednoznačně bungee jumping. Skoky z mostů s jištěním pomocí elastického lana už se zabydlely v Čechách na Moravě i ve Slezsku. Prostě jen zavřete oči a představte si tu obrovskou vlnu napětí a poté uvolnění, když se vrhnete střemhlav dolů. Zakusíte volný pád a zakřičíte si z plných plic. Seberte všechnu odvahu a překonejte sami sebe!

Jaké je být pilotem?


Když se počasí pokazí a nebo se vám prostě nebude chtít dělat nic aktivně, můžete zkusit letecké simulátory. Aniž byste museli složit obtížné letecké zkoušky, stanete se pilotem Boeingu 737. Letadlo se na simulátoru naučíte nastartovat a přistát s ním. Pokud by to pro vás bylo málo, můžete si zkusit i složitější letové situace, které opravdoví piloti řeší každý den.