0

Máte rádi dobré jídlo a pití? Nejste jediní!

Není nad to, pochutnat si na výborném obědě nebo večeři, zvlášť pokud jste si jídlo uvařili sami. A co teprve dát si poté dobrou kávu nebo čaj? I když se považujete za opravdové gourmety, stále na sobě můžete pracovat. A jestli o svém kuchařském umění pochybujete, nezoufejte! Nechte se nalákat na kurzy, kde se můžete zlepšit pod dohledem profesionálů!

Česká kuchyně je sice chutná, ale i hodně sytá. Co třeba vyzkoušet něco lehčího s orientální příchutí? Do začátku si můžete zkusit připravit sushi. Toto jídlo je původem z Japonska a jeho hlavní složkou je mořská řasa a speciální rýže, oboje se dnes dá již snadno sehnat v obchodech. Sushi si zvládne doma udělat každý, na internetu jsou miliony popisů a návodů – zdařilých i méně zdařilejších. Zábavnější ale určitě bude zkusit třeba sushi kurz s profesionálním kuchařem. Naučíte se tak základy servírování i přípravy této japonské pochoutky správně a navíc na vás bude dohlížet odborník.

Uvařte si silné espresso, latté s bohatou pěnou a nebo arabskou kávu!


Milovníci kávy ví, jak chutná správně upražená, čerstvě namletá, voňavá káva. Ta příjemná hořkost a vlna chuti, která se rozlije v ústech po prvním doušku, je nepopsatelná. Ti, kdo poznají dobrou kávu, už se ke špatné nikdy nevrátí. Podobně jako předtím u přípravy sushi, se vám vyplatí zkusit si kurz vaření kávy s profesionály. Dozvíte se informace o kávě od jejího zasazení, o tom jak probíhá sběr zrn na plantážích, o pražení a mletí a nakonec jak připravit to nejlepší espresso. Pokud máte rádi i jiné druhy kávy, odborníci vám určitě poradí s přípravou ostatních kávových nápojů.

Nezapomínejme na milovníky čaje


Je třeba ale myslet i na ty, kteří kávu nepijí a jejich nejoblíbenějším nápojem je čaj. Příprava čaje je kapitola sama pro sebe a vyšlo o ní mnoho knih. Ačkoliv se čaj pije ve všech domácnostech stejně jako káva, každý z nás, kdo někdy navštívil čajovnu, ví své. O rozdílu mezi domácím ovocným čajem s cukrem a citronem a popíjením čaje, který pro nás připravil čajový mistr, není pochyb. Nehledě na to, že čajovna je příjemným místem, kde se dá dobře relaxovat, pracovat a nebo prostě jen nechat myšlenky volně plynout. A co pozvat si čajové mistra přímo k sobě domů? Kurz čaje u vás doma, to je nádherný zážitek.