0

Bungee jumping - adrenalinový dárek

Mezi nejznámější a nejstarší adrenalinové zážitky patří bungee jumping. Když začaly být v kurzu adrenalinové aktivity, bungee jumping a tandemový seskok padákem zaujaly první příčky mezi milovníky adrenalinu.

Pro někoho je bungee jumping druhem sportu stejně jako pro jiného jízda na kole či plavání. Naopak někteří cíleně vyhledávají aktivity, které jim dávají pocit volnosti a umožňují jim překonávat své strachy či posouvat vlastní hranice odvahy a zvyšovat si sebevědomí.

Historie skoku bungee jumping

Začátek tohoto extrémního sportu se váže s jednou legendou domorodého kmenu z ostrova v Jižním Pacifiku, kdy se žena přivázala za kotníky za liánu a pak skočila před svým zlým manželem ze stromu. První zprávy civilizaci o bungee jumpingu zprostředkovala expedice z National Geographic. Z Velké Británie se dostal nápad seskoků bungee do Ameriky. Tento sport oslovil jednoho nadšence z Nového Zélandu, který jako první skočil z Eifellovy věže. Nikdo jiný to prozatím nezopakoval.

Bungee jumping

Seskok na laně hlavou dolů prochází neustálým vývojem a změnami. Jsou využívány různé typy materiálů na lana a také se provozuje bungee jumping na různě dlouhých lanech. Materiál má vliv na průtažnost lana. Pak se liší i doba volného pádu a hloubka, kam až skočíte.

Skáče se úvazem za kotníky, což je nejběžnější úvaz či za postroj, který je upevněn za hrudník. U tohoto úvazu máte volnost pohybu rukou i nohou. Může se skákat popředu či pozadu. Obojí umožňuje skvělý a pokaždé jedinečný zážitek z bungee jumpingu.

Obdivovatelé bungee jumpingu neskáčí jen z mostu. Skáče se také z jeřábů, z balónů nebo i z výškových budov. Specialitkou pro milovníky bungee jumpingu je seskok, kdy se dotkněte například vodní hladiny. Takový zážitek má maximální efekt. Pokud si tenhle originální a adrenalinový zážitek chcete vychutnat v páru, tak i to je možné. Při bungee jumpingu můžete zakusit, jaké to je překonat přetížení 3G. Další oblíbenou aktivitou milovníků je Keinova houpačka.

Bungee jumping - bezpečnost

Přestože se na první pohled zdá, že je tato aktivita velice hazardní záležitostí, opak je pravdou. Bungee jumping je díky zkušenostem profesionálních instruktorů a bezpečnostním pravidlům bezpečnější než jízda autem. Jedním z podmínek pro bungee jumping je dodržení stanovených bezpečnostních pravidel. Seskok bungee jumping mohou absolvovat klienti s váhou od 50 do 110kg. Účastník by měl být již plnoletý. Pokud tomu tak není, je zapotřebí písemný souhlas zákonných zástupců. Na seskok bungee jumping by měl jít člověk zdravý. Před seskokem se podepisuje prohlášení o svém zdravotním stavu.

Bungee jumping je sezónním zážitkem. Na bungee jumping můžete vyrazit na Zvíkov od června do konce září. Skáče se za každého počasí o víkendech. Jestli jste tedy milovníkem adrenalinových zážitků a máte rádi nebezpečí a pocit, že opravdu žijete a něco zažíváte, vyzkoušejte bungee jumping a uvidíte, že překonat vlastní strach je ten nejlepší adrenalinový zážitek.